ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

З дискваліфікації Лупу дарма зробили «сенсацію»

Натисніть тут для лайку - Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Чому повідомлення від ІААФ про тривалу дискваліфікацію титулованої буковинської бігунки Наталії Лупу зовсім не тягне на ту «сенсаційність», з якою подали це у багатьох ЗМІ?

По-перше, і це ключове, – тому що ця дискваліфікація не поставила під сумнів жоден з переможних і медальних виступів нашої спортсменки на європейських і світових змаганнях! А яку загрозу для Наталії Лупу несе дискваліфікація на наступні 8 років, коли вона після Ріо-2016 завершила кар’єру і не збиралась й так далі виступати?.. Для того, щоби більш об’єктивно оцінити цю ситуацію та, відповідно, публічно подати інформацію про дискваліфікацію, необхідно бодай трішки знати предмет цього «інформаційного приводу».

Ось інформація і позиція Федерації легкої атлетики Чернівецької області: Інформація від ІААФ про те, що нашу спортсменку Наталію Лупу дискваліфікували на 8 років, безумовно, не є для нас приємною. Але, водночас, вона і не є такою «сенсаційною» і «трагічною», як подали це у багатьох вітчизняних ЗМІ, які, на жаль, не схотіли розібратися в ситуації.

Нагадуємо, що у 2008 р. з Наталії Лупу на певний період зняли зарплату як спортсмена-інструктора збірної команди України через те, що фізкультурні диспансери не хотіли ставити їй допуск до змагань у зв’язку з наявними проблемами з серцем. З того часу допуск до змагань їй давали лише після проходження обстеження у кардіоцентрі та відповідних висновків професора кардіології. Серед призначених препаратів був і «Мілдронат», який після включення мельдонію в список заборонених призвів до певних неприємностей і для Наталії Лупу. Але це було вже у 2016 р. Мала проблеми з антидопінговою службою Наталія і у 2014 р., за наслідками того, що на міжнародних змаганнях через неуважність не вписала у відповідний бланк один з призначених лікарями препарат. Тоді вона була відсторонена від участі у змаганнях на 9 місяців. Але це залишилось практично «непоміченим», тому що в той же час сестра Наталки – Анастасія, на жаль, зазнала важкої травми хребта на тренуванні, тож старша сестра на якийсь час припинила тренуватися і спрямувала всі зусилля на порятунок і допомогу Насті, яка перенесла декілька складних операцій і, до слова, досі залишається в інвалідному візку…

На початку 2016 р. Наталії Лупу загрожувала дискваліфікація через «ново заборонений» мельдоній. Але тоді спортсменка надала всі необхідні документи (результати обстежень з 2008 р., призначення лікарів тощо) антидопінговій службі і через декілька місяців «тяганини» всі претензії були зняті – Наталія змогла продовжити виступи. Тоді, до речі, спортсменці пропонували пройти всі процедури, аби спробувати отримати офіційний дозвіл, за станом здоров’я, на застосування того ж «Мілдроната». Але ті бюрократичні процедури дуже довгі і непрості, тому Наталія не стала витрачати на це час і зусилля.

 Після Олімпійських ігор 2016 р. Наталія Лупу вирішила завершити кар’єру, у т.ч. через проблеми зі здоров’ям (до слова, у кардіоцентрі їй радили зробити це ще після Олімпіади-2012) та бажанням стати мамою. На жаль, наскільки відомо, перша вагітність стала невдалою, Наталія втратила дитину (вплинули резуси її та чоловіка), тепер проходить відповідний курс лікування.

І ось тепер стало відомо, що Наталію Лупу дискваліфікували на 8 років. Чи вправі ми висловлювати претензії спортсменці за те, що цього разу вона не включилась у боротьбу за скорочення терміну дискваліфікації або її скасування, знаючи, що дискваліфікація не заділа перемоги та медальні виступи на європейських та світових змаганнях і розуміючи, що у Наталії вистачає інших життєвих проблем? Думаємо, що ні. Тим більше, розуміючи, що це показове суворе покарання може, певною мірою, допомогти отримати м’якше покарання для інших українських спортсменів, які мають проблеми з тим же мельдонієм або іншими препаратами і хочуть продовжити виступи.

Шановним представникам ЗМІ радимо не робити «сенсацію» з того, що на це не тягне, мати елементарну повагу до спортсменки, на чию честь не раз піднімали Прапор і грали Гімн України, і не забувати про професіоналізм та людяність…

Нагадаємо лише найуспішніші виступи Наталії Лупу. 2003 р. – 1 місце на Європейському Олімпійському Юнацькому фестивалі на дистанції 1500 м (Париж, Франція), 2005 рік – 1 місце на юніорському Чемпіонаті Європи на дистанції 800 м (Каунас, Литва), 3 місце на юніорському Чемпіонаті Європи в естафеті 4х400 м (Каунас, Литва), 2006 рік – 4 місце на юніорському Чемпіонаті світу на 800 м (Пекін, Китай), 2008 рік – виконала норматив майстра спорту міжнародного класу на 800 м (Київ, 3.07.2008, Чемпіонат України – 3 місце – 2.00,96), 2009 рік – 2 місце на молодіжному Чемпіонаті Європи U-23 на 800 м (Каунас, Литва), 2010 рік – вперше вибігла з 2-х хвилин – 1.59,59 (Кубок України, Ялта), 1 місце на Командному Чемпіонаті Європи на 800 м (Берген, Норвегія), 2011 р. – виконала олімпійський норматив на 800 м (Кубок України в м. Ялта, 31.05.11 р., 1.59,12 – третій результат сезону в світі), 2012 р. – 2 місце на Чемпіонаті світу в приміщенні (Туреччина, 11.03.12 р., 1.59,67), півфіналістка Олімпійських ігор в Лондоні, 2013 р. – 1 місце на Чемпіонаті Європи в приміщенні (Швеція), 2015 р. – 3 місце на Чемпіонаті Європи в приміщенні на дистанції 800 м (Чехія)…

Федерація легкої атлетики Чернівецької області висловлює вдячність Наталії Лупу за ті виступи, якими вона прославила рідну Чернівецьку область та Україну! Дякуємо за пропаганду спорту і здорового способу життя! Бажаємо успіхів поза спортом та здійснення життєвих мрій (у т.ч. стати мамою і підняти на ноги сестричку)!

Натисніть тут для лайку - Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Легка атлетика в Чернівецькій області