ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Період травмованості та як його пережити

Натисніть тут для лайку - Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

   На жаль, травми - це звичайна річ для легкоатлета. Жоден легкоталет не застрахований від травми і якщо ви регулярно даєте надмірне навантаження для свого тіла, то в один чудовий момент воно "взбунтує". Наш спорт подекуди може бути дуже жорстоким і немає сумніву в тому, що однією з найбільш показових перевірок на "міцність"  для спортсмена  будь-якого рівня - це період під час травми. Однак, вибиваючі з колії, перерви під час травм хоч і важкі, проте вони можуть послужити для вас і в позитивному руслі - вони можуть зробити вас кращим атлетом в перспективі. Найбільш важливою річчю є те, як ви ладнаєте з цим, які робите висновки та які попереджувальні заходи на майбутнє ви робите.

ФОКУСУЙТЕСЬ НА ТОМУ ЩО ВИ МОЖЕТЕ РОБИТИ

ef863bc55b072c3d24f142bd1ac6af2c   Це дуже просто впасти в негативний настрій коли ви травмовані, однак, дуже важливо сфокусуватись на тому що ви МОЖЕТЕ робити, аніж на тому чого не можете. В залежності від характеру вашої травми, ви маєте змогу підтримувати свою серцево-судинну систему у тонусі такими видами фізичної активності як їзда на велосипеді, плавання чи біг у воді. Пам'ятайте, ваша серцево-судинна система не помітить різниці між бігом та іншими формами аеробної активності. Допоки ви маєте змогу підвищувати пульс (частоту сердцевих скорочень), то ви можете притримувати, а може навіть і покращити стан серцево-судинної системи.

ПРАЦЮЙТЕ НАД СВОЇМИ СЛАБКИМИ МІСЦЯМИ

   ATrehabПеріод під час травм найчастіше дарує нам чудову можливість пропрацювати над тими областями підготовки, на які ми зазвичай не звертаємо уваги. Тільки тому, що ви травмовані ще не означає, що ви взагалі не можете тренуватись. Ваші тренування просто мають набути іншої форми. То чому б не взяти з цього періоду найкраще і, наприклад, пропрацювати над гнучкістю чи координацією? Якщо ви сфокусуєтесь на підсиленні цих напрямків чи схожих, то коли ви повернетесь "в обійму" ви будете сильнішим та кращим, а саме повернення пройде швидше та легше.

ДАЙТЕ СОБІ НОВЕ ЗМАГАННЯ

r960-642c1516d95b526e3e951cb053517b26   Якщо ви не маєте змоги бігати внаслідок травми, то не потрібно випускати з уваги фізичні та розумові виклики тренувань. Тобто, підчас періоду травми було б непогано поставити собі виклик-ціль, щоб допомогти зберегти "легкоатлетичні мізки" та відчуття того, заради чого ви взагалі тренуєтесь. Ми - спортсмени, а тому змагання - це наш хліб, якими б вони не були. Якщо ви маєте змогу робити певну фізичну активність, то ви можете поставити собі виклик-змагання, щоб сфокусувати ваші зусилля. Наприклад, це може бути завдання проплисти чи проїхати на велосипеді певний відрізок. Звичайно, ваші виклики-змагання не мають бути повністю пов'язані із спортом - це може бути будь-що, тому будьте креативними в цьому питанні.

 

НАМАГАЙТЕСЬ БАЧИТИ РЕЧІ ПІД РІЗНИМИ КУТАМИ

Ми всі бігаємо заради того, щоб привнести у своє життя щось величне, а не відчувати себе нікчемою. Також під час травми може здаватись, що наступив кінець світу, проте у великому коловороті речей у світі - це дрібниці. Завжди в житті є люди в яких трапилось щось ще гірше, ніж у вас. Життя дуже коротке і є речі важливіші ніж біг.

СТАВТЕ РЕАЛІСТИЧНІ ЦІЛІ

   Використовуйте свій тайм-аут конструктивно та сфокусуйтесь на тому, чого ви прагнете досягнути коли повернетесь. Підберіть реалістичні та досяжні цілі. Ваша ціль має насправді захоплювати вас та це має бути щось таке, що змусить вас захотіти повернутись більш сильним та витривалим. Хтось потребує великих довгострокових цілей, а комусь підійдуть і короткострокові, наприклад, той прогресс, який би ви помічали щотижня. Все записуйте у щоденник, щоб підтримувати свою мотивацію.

РОБІТЬ ВИСНОВКИ

  Аналізуйте те, яким чином ви отримали травму та як убезпечити себе в майбутньому від повторення цього. Можливо це трапилось через неякісне взуття для бігу, можливо ви перенавантажили себе змаганнями чи кожне тренування ви робили надмірне навантаження. Якщо ви переглянете всі аспекти свого тренвування, то ви зможете знайти причину вашої травми і як уникнути її в майбутньому.

Івет Лалова в забігу на ЧС-2015 на 100м - 11.09 (-1.2м/с)

  Також це може не відчуватись в цей час, проте тайм-аути під час травми можуть бути як приховане благословення. Вимушений відпочинок допоможе вам фізично та психологічно перезавантажитись, що в майбутньому може дати вам можливість зробити значний стрибок вперед. Затишшя перед бурею...

WORLDRUNNING.COM

Натисніть тут для лайку - Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Легка атлетика в Чернівецькій області